CZ EN SK

Technické
detaily staveb
Konfigurátor
barev
Virtuální
prohlídky

RYCHLÝ KONTAKT

POLAK CZ s.r.o.

Opatov 348
56912 Opatov

tel.: +420 737 287 813
fax: +420 731 151 922

Máte zájem o naše služby?

Zažádejte si o nezávaznou kalkulaci ZDARMA.

Poptávka

Ceník Napsali o nás Pro média

Dílenský nábytek Informujeme

Nejčastější dotazy

Jakou životnost má plachta montované haly?

Montovaná hala je vybavena opláštěním od německého výrobce HEYTEX, které má minimální životnost 10 let. Aby zůstala plachta po celou dobu stálobarevná, bylo při její výrobě použito speciální technologie. Celá plachta je vysoce odolná vůči UV záření, klimatickým podmínkám i mechanickému prodření.

Každou novou montovanou halu dostanete včetně technické dokumentace pro danou lokalitu výstavby včetně statického výpočtu od nezávislého statika.

Co když se plachta haly protrhne či jinak poškodí?

Materiál použitý na opláštění hal lze jednoduchým způsobem opravit svárem.

Máte zájem o naše služby?

Zažádejte si o nezávaznou kalkulaci ZDARMA.

Poptávka

Neuvolňuje se plachta působením větru?

Při běžném používání montované haly není možné se vyhnout mírnému povolení plachty. Abychom tomuto nežádoucímu efektu zabránili, používáme jednoduchý systém tzv. tunelu v plachtě, který stačí cca jednou za 2 roky utáhnout a plachta je stále pevně vypnutá.

Potřebuje montovaná hala nové základy?

Pro stavbu naší montované haly zcela postačí podloží zpevněné štěrkem v nezámrzné hloubce, je však třeba brát v úvahu šířku a typ haly. Hala je kotvena do země železnými trny (viz. obrázek základny).

Potřebuji na montovanou halu stavební povolení?

Podle § 104 odst. 2 písm. c) zákona č.183/20069 Sb., stavebního zákona, vyžadují ohlášení stavebnímu úřadu stavby do 300 m2 zastavěné plochy a výšky do 10 m, s výjimkou staveb pro bydlení, a haly do 1 000 m2 zastavěné plochy a výšky do 15 m, pokud tyto stavby a haly budou nejvýše s jedním nadzemním podlažím, nepodsklepené a dočasné na dobu nejdéle 3 let.

Více informací: montované haly bez stavebního povolení.

Kolik stojí montovaná hala?

Vzhledem k tomu, že vyrábíme haly na zakázku, má každá hala jiné parametry. Proto předem bez dalších informací není možné určit cenu nové haly.

Rádi pro vás zcela zdarma vypracujeme cenovou nabídku na míru. Vyplňte nezávazný poptávkový formulář a my se vám obratem ozveme.

Jakou má montovaná hala odolnost vůči sněhu a větru?

Při realizaci montované haly vždy vycházíme z výpočtů místního zatížení a nezávislého statika, který řekne, že do dané lokality (sněhová oblast X, větrná oblast Y) musí být hala v určitém provedení. Naše montované haly mohou být použity i v 8. sněhové oblasti, to znamená zatížení sněhem víc než 4 kPa. Velice důležitým aspektem u montovaných hal je také odolnost vůči větru. Například hangár pro opravy vrtulníků Armády ČR je odolný větru v nárazech až 190 km/h.

Umožňujete pronájem hal?

Pronájem hal neumožňujeme. Haly jsou vyráběné na zakázku a každá je realizována dle konkrétních požadavků zákazníka.

Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku?

Rádi byste se zeptali na něco jiného? Vyplňte kontaktní formulář níže a my se vám urychleně ozveme a zodpovíme jakékoliv dotazy týkající se stavby a výroby montovaných hal.

Pokud máte zájem o naše montované haly a chcete se domluvit na ceně, vyplňte nezávazný poptávkový formulář.

Potřebujete další informace?
Položky označené * jsou povinné.
* Vaše jméno:
* Vaše příjmení:
* Váš email:
* Dotaz:
Antispamová ochrana
*