OPLÁŠTĚNÍ MONTOVANÝCH HAL

Jako opláštění haly lze využít kvalitní PVC technickou textilii, trapézové plechy, sendvičové panely nebo dřevěné obložení.

PVC technická textilie

PCV technickou textilii dodáváme v různé gramáži, v závislosti na základních parametrech haly. Základním nosným materiálem této technické textilie je pevná mřížka z PES tkaniny, na níž je oboustranně nanesena vnější vrstva měkčeného PVC, která je opatřena ochranným nánosem akrylátovým lakem. Vnitřní mřížka z PES tkaniny poskytuje technické textilii dostatečnou pevnost.

Vnitřní mřížka z PES tkaniny poskytuje technické textilii dostatečnou pevnost pro určené aplikace a nános měkčeného PVC na obou stranách této mřížky zajišťuje dostatečnou ochranu vnitřního materiálu, tvoří výplň této textilie a určuje celkovou barevnost materiálu. Pokud pomineme základní bílou barvu, pak lze PVC nános tvořit v libovolném odstínu dle palety RAL. V běžné praxi je ovšem využívána pouze omezená základní paleta odstínů. Jakou podobu může hala mít si vyzkoušejte pomocí našeho konfigurátoru montovaných hal.

Finální povrchovou úpravou je vrchní lak, který tvoří svrchní hladký film, chránící materiál před UV zářením, plísněmi a nepříznivými klimatickými podmínkami. Zajišťuje tak mimo jiné stálobarevnost, dlouhou životnost opláštění a případně i snadnou údržbu – omyvatelnost.

Technická textilie je vyráběna s celkovou gramáží od 450g/m do cca 1600g/m2. Námi nejčastěji používané textilie mají celkovou gramáž 650g/m2 a 900g/m2.

Použité materiály pro výrobu opláštění samozřejmě splňují i požadavky požární ochrany. Technická textilie je klasifikována ve stupni B, je těžce hořlavá a samo-zhášitelná.

 

Výrobci:

sioen_coating_quadri
heytex

Barevnosti:

barvy opláštění
 

 

Trapézový plech

Trapézové plechy jsou vhodné zejména jako zodolněné opláštění bočních stěn u hal typu UT a UTS, případně jako kompletní opláštění objektu u typů AT a ATS.

Plechy jsou dodávány v základních barevných variantách a profilech, takže Vaše hala bude vypadat přesně dle Vašich představ.

Profily:

Barevnosti:

barvy trapezových plechů
 

 

Sendvičové panely

Typ opláštění vhodný především pro těžší, skladovací a výrobní objekty, ale lze jej bez problémů využít i k opláštění stěn hal typu UT a UTS. Panely se vyznačují vysokými tepelně izolačním vlastnostmi a jsou tak předurčeny zejména pro objekty, které budou uvnitř vytápěny.

Sendvičový panel je tvořen dvěma vnějšími plechovými vrstvami, které lze barevně kombinovat a vnitřní výplní v požadované tloušťce. Vnitřní výplň je tvořena PUR, PIR pěnou, polystyrénem či minerální vatou.

Profily:

Sendvičové plechy

Barevnosti:

barvy sendvičových panelů
 

 

Dřevěné obložení

Dřevo je krásným přírodním materiálem, který svou typickou strukturou dává objektům nezaměnitelný vzhled.

Konstrukci montované haly lze připravit pro následné uchycení dřevěných prvků, aby odpovídaly vašim představám. Ať už máte v plánu realizovat dřevěné obložení haly vodorovně, svisle, po vlašsku či jakkoliv jinak, tak na nosné konstrukci budou po dohodě připraveny ty správné úchyty pro montáž.