Sportovní montované haly versus přetlakové / nafukovací haly

Lehká montovaná hala od firmy POLAK CZ

  • Provoz - díky pevné konstrukci montované haly není nutné udržovat její tvar vháněním vzduchu. Montovaná hala tak může sloužit celoročně a není nutná žádná sezónní montáž a demontáž. Tím se také zvyšuje její životnost.
  • Vytápění - pro vytápění lze použít plynové infrazářiče, které pracují na bázi ohřevu pevné hmoty. Oproti topení horkým vzduchem v přetlakových halách tak vzniká pouze třetinová spotřeba energie. Při topení plynovým infrazářičem v montované hale lze také teplo jednoduše směřovat tam, kde je ho potřeba.
  • Lehké montované haly jsou koncipovány pro celoroční provoz, jsou tak čím dál častěji využívány. Montované haly mohou být vybaveny termoizolační vložkou, která v zimě chrání proti mrazu a v létě naopak chrání proti nadměrnému horku. Pro horké letní měsíce je hala vybavena bočními odvětrávacími okny, která zajistí pocit sportování s venkovní atmosférou.
  • Životnost opláštění montované haly - cca 25 let. Odzkoušeno v praxi.
  • Shrnutí - pořizovací cena montované haly od firmy POLAK CZ je o 30 % vyšší než cena přetlakové haly. Tato investice se však velmi rychle vrátí v daleko nižších provozních nákladech. Hlavní výhodou lehkých montovaných hal je také vyšší počet počet hodin, ve kterých může být hala využívána - je možné sportovat i za deštivých dnů a ve dnech velmi vysokých teplot není nutné čekat až do pozdních odpoledních hodin - díky zastínění termoizolační vložkou lze sportovat celý den.

Přetlaková / nafukovací hala

  • Provoz - do přetlakové haly (nafukovací haly) je neustále nutno vhánět vzduch, aby si hala udržela potřebný tvar. Dále je nutné přetlakovou halu (nafukovací halu) vždy na podzim postavit a na jaře demontovat. S tím je spojena také potřeba místa na uskladnění pláště od května do října.
  • Vytápění přetlakové haly (nafukovací haly) musí být zajišťováno teplým vzduchem, což je velmi neefektivní. Největší teplo se kumuluje pod stropem haly. Díky objemnosti haly se tak jedná o velké množství zbytečně vytápěného vzduchu.
  • Časové možnosti využití haly - standardně se přetlakové haly (nafukovací haly) dají využívat od začátku října do konce dubna. Přetlakovou halu nelze vyvětrat, v horkých letních měsících tak stoupá teplota v hale a provozování sportů se stává značně nekomfortní.
  • Životnost opláštění - díky časté montáži a demontáži se snižuje životnost opláštění na cca 6 - 8 let (u montované haly Polak CZ - cca 25 let).

Pokud máte zájem o naše montované haly, můžete využít poptávkový formulář a zažádat o nezávaznou cenovou nabídku na montovanou halu.

Máte dotaz týkající se sportovních montovaných hal? Využijte náš kontaktní formulář:

Potřebujete další informace?