Z VÝVOJÁŘE JEDNATELEM

Příběh Petra Cimburka je bezesporu jedním z nejzajímavějších v této firmě. Přišel k nám v roce 2016 na oddělení vývoje dílenského nábytku. Své schopnosti ale naplno zúročil až o pár let později, kdy se přesunul na pozici Plánovač / technolog divize nábytek. Jak už to v životě bývá, lidé odcházejí a bohužel po té, co nás navždy opustil všemi uznávaný kolega, Petr dokázal, že se k práci umí postavit čelem. Začátkem roku 2019 byl majitelem firmy jmenován jako jeden ze tří jednatelů. Věříme, že se tohoto úkolu dokáže zhostit tím nejlepším způsobem. Tady je jeho příběh:

AŽ NA TŘETÍ POKUS

Má cesta do této firmy vedla hned třikrát, poprvé před téměř 7 lety, kdy jsem po dlouhých 18 letech měnil zaměstnání a poohlížel se po něčem novém. Moc informací o firmě POLAK CZ jsem sice neměl, znal jsem však pana majitele, pár dalších lidí a trochu si vybavoval její začátky, když jsem kolem původní dílny chodil na vlak nebo autobus a hlavně to bylo doma. Poprvé jsem neuspěl, vhodné uplatnění nebylo a já se vrtnul na druhou stranu od domova, do Lanškrouna.

Druhá cesta vedla opět na konci roku 2015, kdy jsem v Lanškrouně končil, chtěl se vrátit domů a znovu se poohlížel po něčem novém. Zkusil jsem to tedy opět a opět neuspěl, vzpomínám si však na zajímavý a příjemný pohovor na personálním oddělení, kdy jsem se paní personalistku snažil přesvědčit, že beze mne to přeci nemůže jít, ale bohužel jsem odcházel s informací, že to zatím jde.

Na třetí a poslední cestu jsem však už tak dlouho čekat nemusel, zlom nastal hned začátkem roku 2016, kdy jsem dostal informaci, že zde vzniká nová pozice v oddělení vývoje, kterou mi nabídli, já přijal a tím jsem zde začal.

NOVÁČEK MEZI SKŘÍNĚMI

Jako většina nováčků jsem si krátce prošel výrobou, začal se seznamovat s výrobky a chodem firmy, nasávat atmosféru a začal pracovat na přidělených úkolech na středisku vývoje. Ještě za současného rozkoukávání na tomto oddělení jsem si po půl roce přidal práci i jako investiční technik, pomáhal jsem kolegovi realizovat a do zdárného konce dotáhnout dvě velké investice firmy, stavbu nového administrativního zázemí pro divizi hal v Dětřichově a přístavbu nové výrobní haly divize nábytek v Opatově.

KONEČNĚ NA PRAVÉM MÍSTĚ

Díky této práci jsem ani nepostřehl, že utekl rok, stavby se pomalu dokončovaly, povinností ubývalo a přišla nová nabídka, nyní na divizi výroby nábytku, konkrétně na pozici technolog/plánovač výroby. Po krátkém zaškolení jsem začal pracovat a tušil, že zde jsem se „našel“ a zahájil svůj třetí rok u firmy. Události a dění ve firmě, bohužel někdy i smutné, postupně přinášely nové úkoly a povinnosti, až jsem v polovině roku 2018 oficiálně převzal odpovědnost nad výrobou toho, co si zaplánuji, stal jsem se vedoucím výroby této divize a současně pokračoval i v práci technologa/plánovače.

Posledním „skokem“ byla nabídka přímé odpovědnosti a vlivu na chod, prosperitu a rozvoj firmy od pana majitele. Chvilku jsem toto obrovské vyjádření důvěry vstřebával, přeci jenom se jedná o odpovědnost za něco, co rostlo více než 25 let, kde pracuje řada lidí rozličných profesí, kteří svůj život s touto firmou spojili. Nabídku jsem přijal a nyní opět začínám...

Petr Cimburek