• 24. 9. 2021

Typy opláštění montovaných hal

Pro opláštění haly lze využít kvalitní PVC technickou textilii, trapézové plechy, sendvičové panely nebo dřevěné obložení.

PVC technická textilie

Je dodávána v různé gramáži 650–900 g/m² v nehořlavém provedení (B-s2, b0).

  • 1. Základním nosným materiálem této technické textilie je pevná mřížka z PES tkaniny. Vnitřní mřížka z PES tkaniny poskytuje technické textilii dostatečnou pevnost.
  • 2–3. Oboustranně nanesená vnější vrstva měkčeného PVC zajišťuje dostatečnou ochranu vnitřního
    materiálu, tvoří výplň této textilie a určuje celkovou barevnost materiálu.
  • 4–5. Finální povrchovou úpravou je vrchní lak, který tvoří svrchní hladký film chránící materiál před UV zářením, plísněmi a nepříznivými klimatickými podmínkami. Zajišťuje tak mimo jiné stálobarevnost, dlouhou životnost opláštění a případně i snadnou údržbu – omyvatelnost.

Barevnost PVC technické textilie:

Trapézové plechy

Jsou vhodné zejména jako odolnější varianta bočního opláštění stěn u hal typu UT a UTS, případně jako kompletní opláštění objektu u typů AT a ATS. Plechy jsou dodávány v základních barevných variantách a profilech.

Profily trapézových plechů:

Sendvičové panely

Jsou vhodné především pro těžší, skladovací a výrobní objekty, ale lze je bez problémů využít i k opláštění stěn hal typu UT a UTS. Základní vlastností těchto panelů je jejich vysoká tepelná izolace a jsou tak předurčeny zejména pro objekty, které budou uvnitř vytápěny.

Sendvičový panel je tvořen dvěma vnějšími plechovými vrstvami, které lze barevně kombinovat a vnitřní výplní v požadované tloušťce. Vnitřní výplň je tvořena PUR, PIR pěnou, polystyrénem či minerální vatou.

Profily sendvičových panelů:

 

Barevnost trapézových plechů a sendvičových panelů:

Konstrukci montované haly lze také připravit pro následné uchycení dřevěných prvků.

Ať už máte v plánu realizovat dřevěné obložení haly vodorovně, svisle, po vlašsku či jakkoliv jinak, tak na nosné konstrukci budou po dohodě připraveny ty správné úchyty pro montáž.

Opláštění průmyslových hal a budov řešíme vždy na míru. 

Potřebujete poradit?

Nezávazná poptávka