• 24. 9. 2021

Doplňky a příslušenství k montovaným halám

Pro dosažení maximálního komfortu lze halu vybavit širokým spektrem doplňků a příslušenství.

Vstupní otvory

Vratové a dveřní otvory jsme schopni instalovat na montované stavby v široké paletě provedení. Počínaje jednoduchými dvoukřídlými posuvnými vraty s plechovou výplní a sekčními vraty s dálkovým ovládáním konče.

Vrata nabízíme ve velké škále rozměrů, takže si u nás vybere každý přesně podle toho, co pro své účely potřebuje. Pro opravdu velké otvory, např. hangárová vrata, nabízíme jednoduché řešení ve formě shrnovacích vrat z PVC technické textili.

Otvor pro vrata či dveře, lze umístit v podstatě kamkoliv po obvodu haly. V případě umístění otvorů v čelních stěnách je umístění otvoru jednodušší a lze využít v podstatě celé plochy čela. Umístění vratových otvorů v bočních stěnách má již své limitující faktory a tím je zejména boční výška haly, která ovlivňuje maximální výšku vrat.

Osvětlení, topení

V případě, že je hala opláštěna PVC technickou textilií je její světlo-propustnost ve většině případů dostačující pro běžný provoz v objektu a není potřeba vnitřní prostor dosvěcovat.

Pokud jsou ale nároky na osvětlení vnitřních prostor větší, lze na nosnou konstrukci bez sebemenších problémů instalovat vnitřní osvětlení včetně kompletních elektro rozvodů.

Osvětlení je řešeno do konkrétního prostoru, dle nároků na potřebnou intenzitu osvětlení (luxy) a dle vnitřních dispozicí např. uličky ve skladovacích prostorech.

Rozvody elektřiny se neomezují pouze na samotné osvětlení, ale lze je realizovat jako kompletní subdodávku.

Vnitřní prostory haly lze samozřejmě vytápět. Nejčastěji je využíváno horkovzdušných fukarů, lidově Roburů, které jsou rozmístěny v rámci haly, a je k nim přivedeno topné medium.

Variantně lze samozřejmě použít i jiné dostupné technologie vytápění objektů např. sálavé panely.

Tribuny, lambriny

Ať už je v hale provozována jakákoliv činnost či sport, lze užitnou hodnotu objektu a komfort publika zvýšit vnitřní vestavbou tribun, případně laviček. Tribuny jsou navrhovány s ohledem na vnitřní uspořádání prostou a to jak pro stojící či sedící diváky v několika úrovních, vždy dle konkrétních potřeb zákazníka.

Provozujete-li jezdecké sporty, a nejen je, pak oceníte možnost instalace lambríny do vnitřního prostoru haly. Lambrina se instaluje na boční i čelní stěny haly a zajišťuje tak maximální bezpečí v prostoru. Provedení lambriny je variabilní co se týče tvaru, tak i celkového rozměru.

Větrání a odvětrání

Pro dostatečné zásobení vnitřního prostoru haly čerstvým vzduchem je vhodné halu opatřit ventilačními prvky, jako jsou samočinné odvětrávací turbíny a odvětrávací žaluzie. Samočinné odvětrávací turbíny jsou prvkem, který pracuje bez přívodu elektrické energie, a zajišťuje odvod vzduchu z prostoru haly.

Odvětrávací žaluzie se umisťují přímo do opláštění haly a zajišťují přívod čerstvého vzduchu do prostoru haly. Další možností jak provětrávat prostor haly, je použití síťových oken, případně síťových provětrávacích pásů.

Jsou-li nároky na výměnu vzduchu zvýšené, případně je-li v objektu určena výměna vzduchu v určitém množství za hodinu, je možné do haly instalovat náporové větrání ve formě ventilátorů s danou kapacitou.

Potřebujete poradit?

Nezávazná poptávka