Opláštění montovaných hal

Výroba textilní membrány SIOEN

Výroba membrány SIOEN je vyladěna takovým způsobem, že dnešní SIOEN je schopen produkovat vysoce kvalitní textilní membrány s nejvyšší péčí. Úspěch technologie je založen na plném propojení všech rozhodujících procesů jako - předení vláken, tkaní, příprava tkaniny, chemikálií, struktura textilní membrány a tvarování svrchního pláště. Naše montované haly jsou tak vybaveny opláštěním té nejvyšší kvality.

Montované haly - Opláštění

Struktura membrány

Struktura membrány SIOEN je tvořena 5ti vrstvami:

 1. základní tkanina PES s vysokou pevností vlákna - obzvláště silné, ploché, vracející se do původní polohy
 2. první vrstva nátěru s vysokou přilnavostí
 3. druhá vrstva nátěru vysoce pigmentovaná a se stabilní UV pigmentací
 4. Siufluo lakovaná vrstva - extra odolná proti UV záření a vlivům počasí
 5. Siufluo lakovaná vrstva - extra odolná proti UV záření a vlivům počasí
Máte zájem o naše služby?

Zažádejte si o nezávaznou kalkulaci ZDARMA.

Poptávka

Extra UV a teplotní stabilita - delší životnost

Montované haly - Extra UVMontované haly jsou vystaveny vysokým teplotám, velkým teplotním změnám a také UV záření. Aby byla zaručena maximální životnost lakované PVC tkaniny, Sioenu se podařilo přizpůsobit celkové složení takovým způsobem, že vykazuje excelentní odolnost proti UV záření, tepelným a biochemickým vlivům. PVC a pigmenty v Sioenu jsou vybrány pro jejich vysoce stabilní povahu. Aby bylo dosaženo nejvyšší možné odolnosti proti opotřebování, snaží se laboratoře Sioenu podstatně zvýšit životnost lakovaného pláště dokonce ještě dál – včleňováním nejlepších UV, bakteriálních a teplotních stabilizérů. Touto cestou je je riziko nežádoucích efektů jako ztráta barvy, redukováno na absolutní minimum. Excelentní stabilita není výzva, ale standart. Naše montované haly mají díky použitému opláštění delší životnost a také nižší nároky na minimální údržbu.

Vysoká odolnost proti roztržení

Při běžném provozu montované haly jsou kladeny vysoké nároky na odolnost opláštění proti roztržení. Technologie použitá při výrobě membrány Sioen zajišťuje vysokou odolnost právě proti protržení.

Montované haly - Opláštění Montované haly - Opláštění

 • Specifikace všech textilních struktur Sioen odpovídá nejnáročnějším poptávkám z textilního světa.
 • Produkty Sioen nabízí mimo jiné vysokou odolnost proti roztržení a tahové síle v obou směrech vlákna. To je výsledek pečlivé výroby vlákna, textilie, lepení a lakování.
 • V textilii je použito ultra silné a pevné PES vlákno, které je vyráběno na speciálních vytlačovacích lisech v tkacím válci. To způsobuje, že membrána může odolávat vlivům každého druhu počasí (slunce, vítr, déšť, sníh...)
 • Nové tkalcovské stavy jsou určeny výhradně k výrobě základní látky pro textilně stavební účely. Látka je ošetřena na různých strojích a stává se tak stabilnější a extra pevná.
 • V chemických závodech jsou vyráběna lepidla a laky. Pro všechny textilie určené pro stavební využití vyvinul Sioen čistě bílý pigment a unikátní lak odpuzující špínu.
 • Nově instalované lakovací stroje nabízí celkově lepší pnutí textilní membrány. Lakujeme obě strany zároveň a okamžitě následuje speciální lakovací systém.

Nízká savost

Montované haly - Opláštění Montované haly - Opláštění Montované haly - Opláštění Montované haly - Opláštění

Všechny textilie Sioen jsou vyráběny z látky obsahující ultra pomalu savé pevné polyesterové nitě. V normálním polyesterovém vláknu je odstraněna voda (obsahující špínu a plíseň) vzlínáním. Pokud se tento jev vyskytne, vede k tmavým skvrnám na struktuře, které nejdou odstranit. Pomalu savé nitě Sioenu mají speciální ošetření, která omezují vznik skvrn prakticky na nulu. Toto ošetření způsobuje nízkou savost a zjevně prodlužuje životnost struktury a podtrhuje její estetický aspekt.

Samočistící vlastnosti - Self Cleaning

Montované haly - samočištěníChemické složení svrchního pláště dobře potlačuje špínu, dává struktuře excelentní čistící a samočistící vlastnosti (odolnost proti špíně). Aby bylo zajištěno snadné zpracování vlákna, svrchní pláště poskytují plynulou svařitelnost, zajišťují spolehlivý svár, odpovídající nejdůraznější poptávce. Všechny tyto vlastnosti jsou realizovány jedinečným chemickým složením svrchního plášťě.

Opláštění montované haly - lakování

Montované haly - lakováníZpůsob lakování je v textilní struktuře klíčovým znakem. Typ, kvalita a množství četných lakovacích složek byly složitě vynalezeny v laboratořích Sioenu. Sioen nabízí 2 typy dvojitě lakovaných ošetření. Každý z těchto laků byl optimálně spojen se složkami, které poskytují důležité rysy jako extra odolnost proti UV záření, vlivům počasí a chemikálií, odpuzují špínu, jsou hladké a skvěle zakončené a zaručují tak opláštění montované haly dlouhou životnost.

 • Siofluo – standartní dvojité akrylové lakování s výbornou ochranou proti špíně a chemickému a radiačnímu záření.
 • Fluomax – dvojité fluorové lakování, které poskytuje nejvyšší odolnost proti stárnutí.

Odolnost proti světlu

Montované haly - odolnost proti světluOdolnost barvy proti světlu je odolnost proti vystavení záření. Mix přísad vyvinutých v laboratořích Sioenu chrání barvy před vyblednutím dlouhá léta. Chemická divize Sioenu má mnohaletou zkušenost v testování a doporučování světlu a počasí odolných systémů pro venkovní použití.

 

 

Potřebujete další informace?