KDYŽ JE KRÁVA V SUCHU... MONTOVANÁ HALA JAKO OSVOBOZENÍ OD NEPOHODLÍ, STRACHU A STRESU!

I hospodářská zvířata májí nárok na své svobody a jistoty. 5 ZÁKLADNÍCH SVOBOD bylo vymezeno nezávislým poradním sborem britské vlády nazývaným Farm Animal Welfare Council (FAWC). Montovaná hala může být dobrým řešením.

SVOBODA 1 – ŽÁDNÝ HLAD ANI ŽÍZEŇ

Samozřejmě. Každý živý tvor na této planetě má právo na život. Jako chovatel se o tuto
skutečnost musím postarat a zajistit nerušený přístup k čerstvé vodě a krmivu.

SVOBODA 2 – ŽÁDNÉ NEPOHODLÍ

Halu pro dobytek si jistě nemůže dovolit každý zemědělec. Zajistit ale sucho a teplo pro své zvířectvo je jednou z hlavních povinností chovatele a právem zvířete. Existují alternativní řešení, v podobě různých přístřešků, zastřešení existující silážní jámy nebo víceúčelové stavby, která rovnou vyřeší i sklad pro seno či zemědělskou techniku. Každý si přeci zaslouží místo k úkrytu a odpočinku.

 

 

SVOBODA 3 – ŽÁDNÁ BOLEST, ZRANĚNÍ ČI NEMOC

Chceme čerstvé mléko, chceme maso, chceme vlnu. Nechceme nemocné zvíře. Dostatečnou prevencí nebo včasným ošetřením zajistíme zdravé produkty, které chceme.

SVOBODA 4 – ŽÁDNÝ STRACH ANI STRES

Že ten monumentální býk nemůže mít strach? Kdyby ho neměl, možná by nebyl tak agresivní. Právo zvířete na život beze strachu není výmysl. Zvířata vnímají své okolí a dávají najevo své emoce. Není nereálné zajistit pro chov prostředí, ve kterém budou zvářata mít vše potřebné, od ustájení po krmivo, vodu a svobodný pohyb.

SVOBODA 5 – SVOBODA PROJEVIT PŘIROZENÉ CHOVÁNÍ

Poskytnutím dostatečného prostoru, vhodného prostředí a společnosti stejného druhu zvířete umožníme, aby se projevovalo přirozeně. Žádná kráva nechce být uvázána na jednom místě...

V oblasti zemědělství jsme již několikrát úspěšně nalezli nejvhodnější řešení pro hospodářská zvířata, viz reference, tak, aby všechny jejich svobody byly naplněny do nejmenšího detailu. Ale nejenom zvířata montovanou halou uspokojíte. Jedná se o využití vašeho prostoru k jakékoliv zemědělské potřebě – skladování sena nebo krmiva, garážování zemědělské techniky a další.

Budeme rádi, když se na nás s důvěrovou obrátíte, viz Kontakty