Kruhové jízdárny: Ideální prostor pro trénink koní

Kruhové jízdárny: Ideální prostor pro trénink koní

Pro efektivní výcvik koní má kruhová jízdárna proustu výhod — malý uzavřený prostor umožňuje lepší kontrolu nad koněm během tréninku. Jaké jsou při stavbě kruhové jízdárny možnosti a dostupné varianty?

Kruhová jízdárna, také známá jako lonžovací kruh, je specifická tréninková plocha pro koně. Může být využívána jak profesionálními trenéry a jezdeckými instruktory, tak i amatérskými jezdeckými nadšenci. Pokud hledáte kvalitní a na míru přizpůsobené kruhové jízdárny, jste na správném místě.

Naše výroba montovaných hal není typizovaná, což znamená, že jsme schopni vyrobit jakoukoliv jízdárnu podle vašich představ a potřeb. 

Mám zájem o cenovou nabídku

Kruhová jízdárna POLAK CZ

Kruhové jízdárny - rozměry a konstrukční možnosti

Běžně vyrábíme kruhové jízdárny v rozměrech s průměrem od 15 do 21 metrů. Pokud potřebujete atypické řešení, konstrukci vám vždy přizpůsobíme. 

  • Opláštění

    Na střechu kruhové jízdárny nejčastěji používáme PVC technickou textilií. Samozřejmě je tu i možnost přípravy na dřevěné opláštění. Nabízí se hned několik variant řešení — opláštěná pouze střecha, střecha i boky, se dřevem nebo bez dřeva.

  • Základy

    Příprava podkladu pro kruhové jízdárny je stejná jako u jiných montovaných hal, je potřeba připravit základnu po obvodu, připravuje se štěrkový pas nebo jednotlivé patky. 

Flexibilita konstrukce - středový sloup a jiné možnosti

Často se nás zákazníci ptají, zda je konstrukce se středovým sloupem. Ve většině případů je konstrukce bez středového sloupu, který je nevhodný pro klasickou jízdárnu a i pro lonžování je nepraktický. Konstrukce však může být upravena pro umístění zařízení kolotoče, který automaticky vodí koně.

Jako přímý výrobci jsme schopni konstrukci přizpůsobit jakýmkoliv požadavkům.

Čtverec nebo kruh - klasická hala jako ekonomičtější alternativa

Kruhové jízdárny jsou o něco náročnější na výrobu a samotnou profilaci konstrukce, než klasické montované haly. Pokud tedy netrváte na kruhovém půdorysu konstrukce, mnohdy se jako řešení nabízí podoba klasické haly o rozměrech např. 20x20 metrů, ve které vytvoříte lonžovací kruh. V této hale získáte více prostoru, který můžete využít ke skladování nebo jako zázemí. Tato varianta poskytuje větší flexibilitu pro budoucí úpravy a rozšíření využití prostoru.

Při realizace kruhové jízdárny na míru vždy hledáme ideální poměr mezi cenou a výkonem.

Mám zájem o cenovou nabídku

Jízdárna pro koně - montovaná hala POLAK CZ

Jak je to se stavebním povolením?

Před realizací projektu je důležité zjistit, zda budete potřebovat stavební povolení. Více informací najdete v našem článku o stavebním povolení zde.

Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv požadavkem. Ať už se jedná o montovanou halu či kruhovou jízdárnu, jsme připraveni nabídnout řešení šité na míru vašim potřebám. Pojďme společně probrat možnosti a najít to nejlepší řešení pro vás.

Štítky z našich článků

Potřebujete poradit?

Další články z našeho blogu o halách

Přejít do blogu
Příbytek, nábytek, ...dobytek! Jak na ustájení zemědělských zvířat v ekologickém chovu

Příbytek, nábytek, ...dobytek! Jak na ustájení zemědělských zvířat v ekologickém chovu

Není bio, jako bio. Ekologické zemědělství je definováno mnoha pravidly, která určují složení a původ krmiva, zásady zdravotní péče o dobytek, celkovou ekologickou udržitelnost farmy a v neposlední řadě i způsob ustájení zvířat. A právě tomu se v článku podíváme na zoubek, tedy v našem případě spíš na paznecht.

Přečíst článek
ČR jako sklad a montovna Evropy? Montované haly místo pole.

ČR jako sklad a montovna Evropy? Montované haly místo pole.

Česká republika je známá jako srdce Evropy. Jsme ale i jednou z hlavních tepen a bránou do střední Evropy. Naše geografická poloha evidentně ovlivňuje i pozici v průmyslu. Je to již 30 let od sametové revoluce roku 1989, jejíž hlavním cílem bylo vyrovnat se Evropským zemím. Obrovské rozdíly se jistě rapidně snížily, ale stejně jsme stále tak trochu chudí příbuzní.

Přečíst článek
Předchozí Následující
Nezávazná poptávka