Lehké stanové haly

Lehké stanové haly

Lehké stanové haly s celoročním využitím jsou v dnešní době rychlým a cenově dostupným řešením zastřešení prostor pro různé účely.

Flexibilní, funkční a rychlé řešení zastřešení

Velkoprostorové stany či stanové haly jsou v dnešní době rychlým a cenově dostupným řešením zastřešení prostor pro různé účely. Jsou primárně koncipovány jako trvalé instalace a jejich hlavním benefitem je jednoduchá modulová konstrukce, která dovoluje rychlou montáž, rozměrovou flexibilitu a zároveň zaručuje maximální funkčnost a ochranu před povětrnostními vlivy.

Stanové haly najdou uplatnění např. jako:

 • skladovací prostory,
 • nákladové prostory,
 • ochrana montážních či stavebních prostor,
 • sportovní haly,
 • zemědělské sklady a zastřešení,
 • obchodní prostory,
 • prezentační prostory.

Stanové haly a stavební povolení

Veškeré naše montované a stanové haly jsou dle platných norem a předpisů schváleny a certifikovány jako výrobek plnící funkci stavby.

Můžeme tedy vycházet z následujícího ustanovení § 103 Stavebního zákona, odst. 16 a platného územního plánu - umístění výrobku na požadovaném pozemku na územní souhlas bez požadavku na ohlášení či stavební povolení.

Další informace a možnosti o výrobcích plnících funkci stavby, stavbě haly na ohlášku nebo stavebním povolení najdete v našem článku zde: Blog – Je pro stavbu haly potřeba stavební povolení?

Lehké stanové haly a sněhové zatížení

Naše velkostany a velkoprostorové stanové haly jsou konstruovány dle uvažovaného sněhového a větrného zatížení, které závisí na příslušné sněhové oblasti. Zatížení sněhem je definováno v kN/m2 dle příslušné sněhové oblasti a vyjadřuje množství sněhu, pravděpodobné pro danou lokalitu – tedy, kolik sněhu nám může ležet na objektu a jak moc bude zatěžovat střechu.

Posouzení dané sněhové či větrné oblasti a vhodnost typu stanové či standardní montované haly s vámi náš obchodní specialista probere při vytvoření kalkulace.

Jednoduchý modulový systém

Naše stanové haly tvoří jednotlivé moduly, které jsou zpevněny konstrukčními výztuhami a prvky odpovídajícími výstupu ze statického posouzení. Jednoduchý modulový systém, díky kterému je montáž i demontáž velice rychlá a jednoduchá, umožňuje rozměrovou flexibilitu a dává možnost rychlého prodloužení, rozdělení či zkrácení stanové haly dle Vašich aktuálních potřeb.

Rozměry

V současné době nabízíme šířky stanových hal 8 až 15 metrů. Délku stanu potom tvoří násobky jednotlivých konstrukčních modulů, takže je vlastně „neomezená.“ Délka modulu se pohybuje od 4 do 5 metrů v závislosti na plánovaném sněhovém zatížení. Jedná se tak o velkokapacitní stany.

Boční výška velkostanu se může pohybovat v rozmezí 2,5 – 4 metry. Střecha je sedlová se sklonem 22°.

Ukázka modulárního systému

Konstrukce a materiály

Modulovou konstrukci tvoří hliníkové eloxované konstrukční profily se speciální drážkou pro vedení opláštění. Spojovací a výztuhové prvky jsou vyrobeny z oceli s povrchovou úpravou. Moduly jsou spojeny pomocí šroubů. Tuhost modulové konstrukce je podpořena ztužidly.

Hliníkové konstrukční profily – fotografie z výroby

Řešení opláštění

Pro naše stanové haly používáme kvalitní pevnostní technickou textilii evropských producentů, kterou můžeme na přání zákazníka kombinovat s trapézovým plechem.

Technická textilie

Textilní opláštění tvoří pevnostní technická textilie od ověřených producentů. Jedná se o kvalitní polyesterovou základovou tkaninu s nánosem PVC a speciálním lakováním. Díky této úpravě je opláštění vodě odolné a zajišťuje také ochranu proti UV záření. Snížená hořlavost tř. B je samozřejmostí.

Výroba textilního opláštění montovaných hal

Podrobné informace najdete zde – Typy opláštění.

Ukotvení

Naše velkoprostorové stany nevyžadují žádné speciální základy. Postavíte je na rovné zpevněné ploše. Kotvení je řešeno pomocí ocelových kotevních patek, které jsou součástí konstrukce. Dle podkladu lze použít kotevní hřeby, ocelové a chemické kotvy či jinou ověřenou kotvící techniku.

Příslušenství

V oblasti příslušenství umíme stanovou halu vybavit dle přání zákazníka.

Vstupy

Jednoduché dveře nebo dvoukřídlá vrata. Na pantech či posuvná. Z trapézového plechu nebo shrnovací plachtová.

Ventilace

U každého stanu doporučujeme minimálně odvětrávácí žaluzie, které mají za úkol zajistit přívod čerstvého vzduch a omezit kondenzaci vody uvnitř stanu. Vaši stanovou halu umíme vybavit také síťovými „okny“ či síťovými provětrávacími pásy. Dále nabízíme odvětrávací střešní turbíny.

Doplňky opláštění

Zajišťujeme potisky opláštění dle zadání klienta. Vaše stanová hala tak může být potištěna logem vaší společnosti či jinou grafikou. Opláštění umíme také kombinovat s transparentními pásy, které pustí do haly více světla.

Další příslušenství

Vaši stanovou halu můžeme dále vybavit osvětlením, vytápěním, nábytkem, podlahou, tribunou, lambrínami, doplníme okapy nebo okapnice nad vstupy. Sdělte nám Vaši představu a jistě vybereme vhodné řešení.

Podrobné informace najdete zde – Příslušenství k montovaným halám a stanům.

Lehké stanové haly – detail konstrukce

Certifikace a bezpečnost provozu

Bezpečnost provozu našich hal považujeme za naprostou zásadní věc. Proto dbáme na výběr těch nejkvalitnějších materiálů a kontrolu kvality zpracování. Samozřejmostí je certifikace dle příslušných norem a nařízení (ČSN EN 1090 Provádění ocelových konstrukcí a hliníkových konstrukcí) a výroba pouze v souladu s nimi.

 • ES Certifikát systému řízení výroby – Konstrukční ocelové stavební díly, dílce, sestavy a konstrukce třídy provedení do EXC2 dle EN 1090-2.
 • Certifikát ČSN EN 1090-2:2019 – Výroba a montáž hal a ocelových konstrukcí. Výroba ocelových hal typu EURO UT a EURO AT klasifikovaných jako výrobek plnící funkcni stavby.
 • Certifikát ČSN EN ISO 3834-2:2006 – Zámečnické výrobky. Výroba a montáž hal a ocelových konstrukcí. Výroba ocelových hal typu EURO UT a EURO AT klasifikovaných jako výrobek plnící funkcni stavby.

Doba dodání

Dobu dodání vaší haly vám sdělíme po vyplnění našeho nezávazného poptávkového formuláře nebo při vzájemné komunikaci.

Máte zájem o výrobu lehké stanové halu?

Modulový systém umožňuje velmi rychlou a jednoduchou montáž velkostanů a stanových hal v řádu hodin či několika málo dní. Odbornou montáž provádějí naši pracovníci, kteří zároveň provedou proškolení pro další údržbu velkoprostorových stanů či případné další demontáže a montáže.

V případě Vašeho zájmu o stanovou halu je postup následující:

 • Vyplňte náš nezávazný poptávkový formulář, napište mail, zavolejte, nebo se u nás zastavte.
 • Společně doladíme vše potřebné pro vytvoření nezávazné kalkulace.
 • V případě odsouhlasení kalkulace s Vámi sepíšeme závaznou objednávku s termínem dodání.
 • Poté Vaši stanovou halu zadáme do výroby.
 • Následuje odborná montáž našimi pracovníky.
 • A na závěr proškolíme Vaše zaměstnance, kteří budou zodpovědní za provoz haly.

Potřebujete poradit?

Realizované haly

Nezávazná poptávka