Skladové stany - na co si dát pozor při výběru?

Skladové stany - na co si dát pozor při výběru?

Zvažujete výstavbu montovaného skladového stanu? Pro potřeby uskladnění obalových či stavebních materiálu není nad čím váhat. Jde o rychlé a snadné řešení pro malé i velké firmy. Poradíme vám, co při výběru dodavatele nepodcenit a co si rozhodně pohlídat, než vůbec začnete.

Skladové stany nabízejí nejen praktické a dočasné řešení skladování, ale také mnoho různých variant rozměrů a způsobů využití, které je možné přizpůsobit potřebám vašeho podniku. Jde o rychlé a cenově dostupné řešení zastřešení vyhledávané malými firmami i velkými hráči na trhu.

Pojďme se podívat na to, co je nutné při výběru dodavatele haly zohlednit a na základě čeho se rozhodovat.

Skladovací stany POLAK CZ

Co je důležité vědět před výstavbou

Plánujete výstavbu mobilní skladovací haly? Nenechte se ovlivnit pouze cenou. Porovnejte si cenové nabídky, ale buďte pozorní i v jiných směrech. Ptejte se. Vyplatí se to.

 1. Certifikace

  Má dodavatel potřebnou certifikaci?
  Na rozdíl od některé české, polské i čínské konkurence – my certifikaci máme! Konstrukce haly jsou vyráběny plně v souladu s normou ČSN EN ISO 1090 pro navrhování ocelových a hliníkových konstrukcí. U nás to tedy máte černé na bílém.

  Certifikace montované haly POLAK CZ
 2. Sněhová zátěž

  Zohledňujete při návrhu konstrukce místo, kde hala bude stát?
  Zásadním rozdílem oproti konkurenci je u nás garance sněhové zátěže a výroba podle statiky. A to každé jedné hale na míru.

  Ze zkušeností víme, že spousta zákazníků se dívá hlavně na cenu. Ne na kvalitu. Ne na to, jestli konstrukce opravdu odpovídá daným normám. A právě tady si dávejte velký pozor. Zaměřte se na to, co rozhoduje o tom, jestli vám nová hala bude sloužit opravdu tak dlouho, jak vy potřebujete. Jestli vám nenadělá víc starostí, než radosti.

Skladový stan z hliníku nebo oceli?

Podle čeho vlastně zvolit materiál konstrukce skladovací haly? U nás platí jednoduché pravidlo. Vlastně dvě. Hliníkové konstrukce stavíme tam, kde místo realizace/využívání spadá do 3. sněhové oblasti a rozměrově se vejdeme do rozponu 15 m.

Pokud potřebujete halu větší, nebo je potřeba zohlednit vyšší sněhovou zátěž, navrhneme vám skladový stan z ocelové konstrukce, nebo zkonzultujeme a společně vymyslíme to nejvhodnější řešení.

Skladové stany POLAK CZ

Vybavení skladovacích hal

Při výběru vybavení je důležité zvážit specifické potřeby a požadavky konkrétního skladu. Ať už jde o vrata, osvětlení, topení, odvětrávací žaluzie, či turbíny, u každého projektu řešíme doplňky a příslušenství na míru.

Pro skladování čeho jsou stany vhodné?

Variant využití těchto hal je nespočet. Obvykle se v plachtových halách uskladňují věci, které nepotřebují temperaci. 

Nezateplená hala vyhovuje podmínkám pro uskladnění:

 • obalových materiálů,
 • kovových profilů a materiálů,
 • stavebních materiálů.

V halách můžete skladovat cokoliv, čemu nevadí teplotní změny.

Skladový stan

Umístění skladovacích hal

Potřebujete rozšířit skladovací prostory materiálu u stávající haly?
Plánujete sezónní prodej zboží?

Dnes a denně řešíme nejrůznější požadavky na zastřešení prostor a vždy najdeme řešení na míru.

Pro naše klienty jsme realizovali skladové haly například pro účely:

 • rozšíření prodejní plochy prodejny k prezentaci zahradního nábytku,
 • prodeje sezónních rostlin,
 • uskladnění stavebního materiálu na staveništi.

Skladovací haly POLAK CZ

Nejčastější využití skladových stanů:

 • Dočasná skladování
  Rychlá a dočasná řešení pro skladování zboží bez potřeby nákladných staveb.
 • Průmyslové potřeby
  Prostory pro výrobu nebo skladování v průmyslových oblastech.

Jaká je životnost skladovacích hal?

Samotná výstavba haly je jedna věc. Následná údržba je už věc druhá. Velkou výhodou skladovacích stanů je to, že jsou bezúdržbové. To znamená, že není potřeba se o ně starat. Podle normy by se však měla každé 3 roky provádět revize haly, kdy by se měla kompletně prohlédnout, zkontrolovat šroubové spoje a napnutí lan.

Jde o hliníkové eloxované konstrukce, ocelové spoje pod plachtou jsou lakované a patky spojené se zemí jsou žárově lakované. Díky tomu se životnost hal pohybuje v řádu desítek let. U plachet výrobce udává životnost oficiálně 15 let, ale za dobu naší praxe jsme měnili plachtu jen párkrát (aktuálně na trhu působíme více než 30 let). Za kvalitu našich materiálů proto ručíme vlastním jménem.

Máte zájem o cenovou nabídku?

Potřebujete skladovací prostory? Napište nám vaše konkrétní požadavky (výška, šířka, délka, lokalita) a my vám zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku na míru. 

Štítky z našich článků

Potřebujete poradit?

Další články z našeho blogu o halách

Přejít do blogu
Příbytek, nábytek, ...dobytek! Jak na ustájení zemědělských zvířat v ekologickém chovu

Příbytek, nábytek, ...dobytek! Jak na ustájení zemědělských zvířat v ekologickém chovu

Není bio, jako bio. Ekologické zemědělství je definováno mnoha pravidly, která určují složení a původ krmiva, zásady zdravotní péče o dobytek, celkovou ekologickou udržitelnost farmy a v neposlední řadě i způsob ustájení zvířat. A právě tomu se v článku podíváme na zoubek, tedy v našem případě spíš na paznecht.

Přečíst článek
ČR jako sklad a montovna Evropy? Montované haly místo pole.

ČR jako sklad a montovna Evropy? Montované haly místo pole.

Česká republika je známá jako srdce Evropy. Jsme ale i jednou z hlavních tepen a bránou do střední Evropy. Naše geografická poloha evidentně ovlivňuje i pozici v průmyslu. Je to již 30 let od sametové revoluce roku 1989, jejíž hlavním cílem bylo vyrovnat se Evropským zemím. Obrovské rozdíly se jistě rapidně snížily, ale stejně jsme stále tak trochu chudí příbuzní.

Přečíst článek
Předchozí Následující
Nezávazná poptávka