Jak probíhá přesun mobilní haly?

Jak probíhá přesun mobilní haly?

Víte, že montované haly je možné poměrně snadno přesunout na jiné místo? Ať už jsou důvody jakékoliv, vždy existuje způsob, jak halu upravit - přesunout, zvětšit, zmenšit nebo rozdělit na jednotlivé části.

Jednou z výhod montovaných hal je možnost jakýkoliv budoucích úprav - změna velikosti či přesun na jiné místo. Nedochází k tomu sice tak často, ale i takové požadavky v POLAK CZ řešíme. 

Plánujete výstavbu montované haly? V tom případě je dobré už předem vědět, že tu tato možnost je a nebát se ji i využít. Ano, samozřejmě že jsou to další peníze (demontáž a následná montáž něco stojí). Ale v určitých situacích se to i přesto vyplatí. 

Průběh přesunu haly

Stejně tak jako probíhá montáž, probíhá i demontáž. Pak už jen záleží na tom, zda na novém místě je potřeba konstrukci něčím doplnit, např. dodělat čelní stěny, vrata, přesunout vrata na jiné místo. Na jednom místě se hala rozebere, na druhém místě se znovu postaví a doplní se konstrukčními prvky nebo stavebními otvory, které jsou pro novou lokalitu potřebné.

Běžné je například dělení montované haly na dvě poloviny, kdy v těchto případech je u obou hal potřeba dodělat právě čelní stěny.

K přesunu haly může donutit firmu aktuální situace, kterou je potřeba řešit, nebo s přesunem haly může být počítáno už předem. I takové případy v praxi řešíme. Zákazník už při návrhu nové haly dopředu počítá s budoucím přesunem. Požadavek na výrobu je tedy ten, aby hala šla rozdělit a ⅓ haly byla možná přesunout na novou pobočku.

Realizace přesunu mobilní haly

Pro firmu podnikající v oboru stavebnin jsme postavili skadovací halu v České Lípě. Ani ne po roce užívání zákazník potřeboval část haly přesunout na jinou pobočku. Část haly se proto demontovala a přesouvala.

  • rok 2021 -  Výroba, dodávka a montáž haly EURO UT 25x40x7 m v České Lípě. Hala vyrobena s možností rozdělení na části 18,7 m a 21,3 m.
  • rok 2022 – Demontáž části 18,7 m, přesun a montáž EURO UT 25x18,7x7 m v Lubné. Po rozdělení haly bylo nutné vyrobit novou čelní stěnu jak pro část haly v České Lípě, tak pro halu v Lubné.

Mobilní haly

Co je důležité zvážit při přesunu haly?

U přesunu je také nutné zohledňovat sněhovou mapu - pokud chci halu přesunout, musím ji přesunout v rámci sněhové oblasti stejné či nižší. Přesun haly do místa, které spadá do vyšší kategorie sněhové mapy je možný také, ale je zapotřebí v těchto případech po demontu ji doplnit dalšími rámy a upravit ji tak, aby danému sněhovému zatížení vyhovovala. 

Štítky z našich článků

Potřebujete poradit?

Další články z našeho blogu o halách

Přejít do blogu
Příbytek, nábytek, ...dobytek! Jak na ustájení zemědělských zvířat v ekologickém chovu

Příbytek, nábytek, ...dobytek! Jak na ustájení zemědělských zvířat v ekologickém chovu

Není bio, jako bio. Ekologické zemědělství je definováno mnoha pravidly, která určují složení a původ krmiva, zásady zdravotní péče o dobytek, celkovou ekologickou udržitelnost farmy a v neposlední řadě i způsob ustájení zvířat. A právě tomu se v článku podíváme na zoubek, tedy v našem případě spíš na paznecht.

Přečíst článek
ČR jako sklad a montovna Evropy? Montované haly místo pole.

ČR jako sklad a montovna Evropy? Montované haly místo pole.

Česká republika je známá jako srdce Evropy. Jsme ale i jednou z hlavních tepen a bránou do střední Evropy. Naše geografická poloha evidentně ovlivňuje i pozici v průmyslu. Je to již 30 let od sametové revoluce roku 1989, jejíž hlavním cílem bylo vyrovnat se Evropským zemím. Obrovské rozdíly se jistě rapidně snížily, ale stejně jsme stále tak trochu chudí příbuzní.

Přečíst článek
Předchozí Následující
Nezávazná poptávka