Proč jsou průmyslové stany tolik oblíbené?

Proč jsou průmyslové stany tolik oblíbené?

Už dávno nejde jen o stany, které se využívají pouze příležitostně a dočasně. Jejich univerzální možnosti využití objevily firmy napříč všemi obory. Víte, jaké jsou 3 největší výhody průmyslových stanů?

Průmyslové stany, dlouho považované za typ konstrukce pouze pro dočasné akce a události, dnes nacházejí stále širší uplatnění v různých odvětvích.

Kde? Prakticky všude.

Jejich modularita, odolnost a flexibilita přináší mnoho výhod pro všechny, od průmyslových provozů až po kulturní a sportovní akce. Pojďme se podívat na nejčastější využití průmyslových stanů a jejich výhody.

Průmyslový stan POLAK CZ

Nejčastější využití pro průmyslové stany

 • skladování a logistika
 • výrobní prostory
 • montážní haly
 • kulturní a společenské akce
 • sportovní akce

Průmyslové stany jsou ideální na skladování všeho, co nepodléhá temperaci - materiál a zboží, které nemusí mít stabilní teplotu a odolá mrazům. Velmi často například stany řeší ve firmě problémy s kapacitou skladování obalových materiálů, na které už v samotné výrobní hale nezbývá místo. Prostory jsou určeny čistě pro skladování méně choulostivých materiálů.

Ať už jde o skladování dočasné nebo trvalé, průmyslové stany slouží k ochraně zásob před povětrnostními vlivy a jako další prostor pro skladování v případě sezónních výkyvů poptávky. Firmy jsou tak schopny rozšiřovat své výrobní kapacity bez zdlouhavých stavebních procesů.

Průmyslový montovaný stan POLAK CZ

Pokud mají stany sloužit jako výrobní prostory, je potřeba zdůraznit, že nejde o zateplené stany. Nejde tedy o prostory, kde by měli trvale pobývat lidé. Stany se využívají především jako krytí výroby, která standardně probíhá ve venkovním prostředí. 

Ideálním řešením mohou být průmyslové stany také při montáži velkých zařízení nebo strojů.

Průmyslový stan POLAK CZ

Stany kromě průmyslového využití skvěle slouží i při pořádání veřejných akcí jako jsou koncerty, trhy, festivaly a výstavy. Mohou také poskytovat dočasné zázemí pro sportovní akce, jako jsou turnaje nebo závody.

„Hodně se poslední dobou setkávám s tím, že velcí dopravci nabízejí logistické služby svým zákazníkům - zboží jim na určitou dobu uskladní a využívají k tomu právě průmyslové stany. Skvělý poměr ceny a kvality je pro tyto situace ideálním řešením. Naprosto multifunkční prostor, který jde využít opravdu jakkoliv. Ať už pro potřeby své, nebo svých zákazníků.“

                                                                       Pavlína Toupalíková, obchodní manažer stany

Průmyslový stan

3 výhody průmyslových stanů

 1. Flexibilita
  Průmyslové stany jsou modulární a je možné je přizpůsobit specifickým potřebám. Jdou rychle postavit, rozebrat nebo přizpůsobit jejich velikost a konfiguraci podle aktuálních potřeb. Jako výrobci navíc máme ve výrobě takřka neomezené možnosti.
 2. Nízké náklady
  Ve srovnání s trvalými stavbami jsou průmyslové stany mnohem levnější a mají nižší náklady na údržbu. Firmy tak mohou efektivněji využívat své finanční prostředky.
 3. Rychlost výstavby
  Stavba průmyslových stanů je mnohem rychlejší než stavba trvalých budov. Díky tomu mohou firmy rychle reagovat na nové příležitosti nebo změny na trhu.

Průmyslový stan

Výroba průmyslových stanů na míru

Vyberte si průmyslový stan přímo od českého výrobce. Díky vlastní výrobě dokážeme přizpůsobit stan na míru jakékoliv lokalitě a prostoru. Specializujeme se na řešení na míru.

Naši zákazníci od nás proto vždy dostanou průmyslový stan na klíč - od návrhu konstrukce, přes výrobu a montáž až po následný servis/kontrolu. Vyrábíme stany s ohledem na maximální možné využití vnitřního skladovacího prostoru. 

Máte zájem o konzultaci a cenovou nabídku?
Ozvěte se nám.

POLAK CZ - výrobce montovaných hal a stanů

Štítky z našich článků

Potřebujete poradit?

Další články z našeho blogu o halách

Přejít do blogu
Příbytek, nábytek, ...dobytek! Jak na ustájení zemědělských zvířat v ekologickém chovu

Příbytek, nábytek, ...dobytek! Jak na ustájení zemědělských zvířat v ekologickém chovu

Není bio, jako bio. Ekologické zemědělství je definováno mnoha pravidly, která určují složení a původ krmiva, zásady zdravotní péče o dobytek, celkovou ekologickou udržitelnost farmy a v neposlední řadě i způsob ustájení zvířat. A právě tomu se v článku podíváme na zoubek, tedy v našem případě spíš na paznecht.

Přečíst článek
ČR jako sklad a montovna Evropy? Montované haly místo pole.

ČR jako sklad a montovna Evropy? Montované haly místo pole.

Česká republika je známá jako srdce Evropy. Jsme ale i jednou z hlavních tepen a bránou do střední Evropy. Naše geografická poloha evidentně ovlivňuje i pozici v průmyslu. Je to již 30 let od sametové revoluce roku 1989, jejíž hlavním cílem bylo vyrovnat se Evropským zemím. Obrovské rozdíly se jistě rapidně snížily, ale stejně jsme stále tak trochu chudí příbuzní.

Přečíst článek
Předchozí Následující
Nezávazná poptávka