Výroba ocelových konstrukcí - jak vybrat správného dodavatele pro vaši halu?

Výroba ocelových konstrukcí - jak vybrat správného dodavatele pro vaši halu?

Základem každé montované haly je ocelová konstrukce. Její výroba s sebou nese spoustu na sebe navazujících kroků. Vše musí být precizní a poctivé. Jen tak hala může sloužit dlouhé roky. Nahlédněte přímo do výroby, tam, kde vše vzniká.

Výroba ocelových konstrukcí je jedním ze zásadních procesů při stavbě moderních montovaných hal. Jak však najít spolehlivého dodavatele, který vám zaručí kvalitu a dlouhou životnost haly? Jako český výrobce montovaných hal se už od roku 1999 specializujeme na výrobu ocelových konstrukcí s důrazem na poctivost a precizní zpracování.

 

Krok za krokem procesem výroby ocelových konstrukcí

 1. Příjem a příprava materiálu

  Výroba ocelových konstrukcí začíná přijetím surového železa. Tento materiál je potřeba důkladně očistit, aby byla zajištěna jeho kvalita a trvanlivost. Používáme hrubou sílu, chemickou cestu nebo mechanické obroušení, abychom odstranili všechny nečistoty a korozi.
 2. Dělení a tvarování

  V přípravně dochází k dělení materiálu, kde nařežeme ocelové profily na požadované rozměry. Pokud se jedná o obloukové haly, provádíme také zakružování materiálu, abychom dosáhli potřebného tvaru.

 3. Svařování

  Nařezané a zkružené prvky putují do svařovny, kde probíhá kontrolované certifikované sváření. Naši svářeči jsou pravidelně školeni a certifikováni, což zaručuje vysokou kvalitu svárů a tedy i celkovou bezpečnost konstrukce.

 4. Lakování nebo zinkování

  Po svaření jednotlivých dílců přichází na řadu lakovna. Standardně nabízíme akrylový lak v antracitovém odstínu RAL 7015, ale jsme schopni vyhovět i vašim specifickým požadavkům. Více informací o možnostech barevných úprav najdete zde.

  Pokud místo akrylového laku zvolíte pozinkování, navařené dílce putují do zinkovny. Po návratu ze zinkovny musí konstrukce projít pečlivou kontrolou, aby byla připravena k montáži opláštění, neměla žádné ostré hrany (otřepy), které by mohly plachtu poškodit. 

Výroba ocelových konstrukci POLAK CZŘezání materiálu ocelové konstrukce

Certifikace a bezpečnost ocelových konstrukcí

Náš výrobní proces probíhá pod přísnou kontrolou a certifikací. Všichni naši svářeči absolvují pravidelné školení a povinné zkoušky, aby dodržovali zavedené postupy. Bezpečnost a kvalita jsou pro nás prioritou. Provádíme pravidelné revize strojů, elektrospotřebičů a elektronářadí. Likvidace odpadů a dodržování bezpečnostních opatření jsou u nás samozřejmostí.

Svařování ocelových konstrukcí POLAK CZ

Skladování a montáž

V ideálním případě je hala u nás skladována jen několik dní, než je připravena k montáži. V případě změny termínů může ale konstrukce zůstat u nás i několik měsíců. Nevýhodou delšího skladování, tak jako u jakéhokoliv jiného typu výrobků, je, že se na něj přirozeně usazuje prach a další nečistoty. Všechny prvky ocelové konstrukce jsou tak před montáží pečlivě očištěny a připraveny k instalaci.

Proč si vybrat ocelovou halu od POLAK CZ?

Výroba ocelových konstrukcí je náročný proces, který vyžaduje zkušenosti, odborné znalosti a moderní technologie. Náš poctivý přístup a důraz na kvalitu a bezpečnost je základem pro to, že od nás z výroby odcházejí ocelové konstrukce v prvotřídní kvalitě. 

Ocelové konstrukce hal POLAK CZ

Životnost našich ocelových hal se pohybuje v řádu desítek let. U plachet uvádíme zákazníkům oficiálně životnost 15 let, ale ze zkušenosti víme, že jde ve většině případů o dobu mnohem delší. Na trhu působíme už opravdu dlouho a za celou dobu jsme u našich hal měnili plachtu jen párkrát. Kvalita plachet se posouvá stále dopředu a vývoj je samozřejmě znát i v tomto odvětví. 

Pokud máte zájem o další informace nebo chcete konzultovat svůj projekt, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem a realizací vaší nové ocelové haly.

Štítky z našich článků

Potřebujete poradit?

Další články z našeho blogu o halách

Přejít do blogu
Příbytek, nábytek, ...dobytek! Jak na ustájení zemědělských zvířat v ekologickém chovu

Příbytek, nábytek, ...dobytek! Jak na ustájení zemědělských zvířat v ekologickém chovu

Není bio, jako bio. Ekologické zemědělství je definováno mnoha pravidly, která určují složení a původ krmiva, zásady zdravotní péče o dobytek, celkovou ekologickou udržitelnost farmy a v neposlední řadě i způsob ustájení zvířat. A právě tomu se v článku podíváme na zoubek, tedy v našem případě spíš na paznecht.

Přečíst článek
ČR jako sklad a montovna Evropy? Montované haly místo pole.

ČR jako sklad a montovna Evropy? Montované haly místo pole.

Česká republika je známá jako srdce Evropy. Jsme ale i jednou z hlavních tepen a bránou do střední Evropy. Naše geografická poloha evidentně ovlivňuje i pozici v průmyslu. Je to již 30 let od sametové revoluce roku 1989, jejíž hlavním cílem bylo vyrovnat se Evropským zemím. Obrovské rozdíly se jistě rapidně snížily, ale stejně jsme stále tak trochu chudí příbuzní.

Přečíst článek
Předchozí Následující
Nezávazná poptávka